Gatavo.com Logo 512x512px

Mājās gatavoti pelmeņi

Mājās gatavoti pelmeņi
  • Sagatavošanas Laiks
    35 min
  • Gatavošanas Laiks
    7 min
  • Porcijas
    50
  • Gatavs
    42 min

Mājās gatavoti pelmeņi ir bauda. Ikdienas ēdiens jebkurā dienas laikā. Šajai receptei nedaudz pacietības, lai iegūtu supergardu iznākumu.

Līdzīgās receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Vārds pelmeni ir atvasināts no pel’n’an (пельнянь) — somu komi un udmurtu valodās burtiski “ausu maize”.

Seno urāliešu pelmeņiem bija rituāla nozīme: ēdiens simboliski iemiesoja visu veidu mājlopu upurus, kas piederēja personai.

Nav skaidrs, kad pelmeņi ienāca Sibīrijas pamatiedzīvotāju virtuvē un kad tie pirmo reizi parādījās krievu virtuvē. Viena teorija liecina, ka pelmeni jeb pildīti vārīti pelmeņi kopumā ir cēlušies Sibīrijā, iespējams, vienkāršota ķīniešu valodas jiaozi adaptācija (dažos dialektos to sauc par Bāomiàn). Šo teoriju apstiprina fakts, ka tradicionālie pelmeņu pildījumi ir spēcīgi aromatizēti ar melnajiem pipariem un citām svešzemju garšvielām Iespējams, ka mongoļi pelmēņus aiznesuši no Ķīnas uz Sibīriju un Urāliem, no kurienes tie pamazām izplatījās līdz pat Austrumeiropa.

Pildījumam var būt maltā gaļa (cūkgaļa, jēra gaļa, liellopu gaļa, zivis vai jebkura cita gaļa, jo īpaši tradicionāla ir brieža gaļa aukstākos reģionos) vai sēnes, vai abu kombinācija. Populāra ir arī dažādu gaļas veidu sajaukšana. Tradicionālajā udmurtiešu receptē nepieciešams maisījums, kurā ir 45% liellopu gaļas, 35% aitas gaļas un 20% cūkgaļas. Pildījumā iemaisa dažādas garšvielas, piemēram, melnos piparus un kubiņos sagrieztus sīpolus, kā arī ķiplokus. Tos parasti papildina ar skābo krējumu, majonēzi, dillēm, sarkanajiem sīpoliem vai etiķi, kas visi ir tradicionāli šim reģionam un var tikt ražoti Sibīrijas klimatā.

..

1879. gadā Ņižņijnovgorodā tika izdota brošūra “Dziesmas par pelmeņiem”. Epigrāfs bija šāds: esmu gatavs nokrist uz ceļiem pirms tā, kurš izgudroja pelmeņus; vienā un tajā pašā rotaļīgajā stilā tika izpildītas vairāk nekā 20 stanzas, kurās šis garšīgs ēdiens.

Parasti uzglabā saldētā veidā. Pagatavo vārot ūdenī vai buljonā līdz uzpeldēšanai, turpinot vārīt 2—3 minūtes; nereti apcep vai nu pēc vārīšanas vai saldētus; var pagatavot arī tvaicējot. Pasniedz ar skābu krējumu, etiķi, sinepēm un/vai mārrutkiem, kečupu, majonēzi.

Mājās gatavoti pelmeņi, lai labi garšo!

Sastāvdaļas

    Pamācība

    No sastāvdaļām sanāks aptuveni 50 pelmeņi. Bet tas var mainīties, atkarībā cik lielu pelmeni sanāk uztaisīt.

    Solis 1

    Mīklas pagatavošana. Sajauc visas sastāvdaļas un mīklu kārtīgi samīci. Mīklai jāpastāvēt apmēram 15 min, tikmēr sāc veidot maltās gaļas pildījumu.

    Solis 2

    Sajauc kopā abas maltās gaļas, sarīvētus sīpolus, sakapātas dilles, pienu, sāli un piparus.

    Solis 3

    Mīklu sadali uz pusēm un to sāc rullēt tik plānu, cik ļauj (jo plānāk, jo labāk).

    Solis 4

    Uz izrullētās mīklas pa vienai tējkarotei liec pildījumu, pārloki mīklu pāri un, izmantojot, piemēram, vīna glāzes maliņu izspiež pusaplīti. Taisi ciet maliņas un liec malā. Tā turpini līdz visa maltā gaļa ir izlietota.

    Solis 5

    Tad uzvāri ūdeni, pievieno sāli un liec pa vienam iekšā pelmeņus. Pelmeņus vāri aptuveni 6-7 min.

    Secinājums

    Kā jau sākumā minēju, pelmeņus var pildīt ar jebko, pielāgo pildījumu savām garšu kārpiņām. Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi